„You Are The Champions“ – „Queen“ во чест на здравствените работници!

Written by on мај 4, 2020

Брајан Меј и Роџер Тејлор од „Queen“, заедно со нивниот нов вокал Адам Ламберт, снимија нова верзија на култната песна „We Are The Champions“, и ја преименуваа во „ You Are The Champions“.

Од нивните домови, преку видео врска, меѓу Лондон, Корнвол и Лос Анџелес, снимија нова верзија и ја посветија на здравствените работници ширум светот, кои речиси четири месеци спасуваат човечки животи, притоа најавија дека сите приходи од песната ќе одат во Фондот за солидарност.

Во спотот се појавува и ќерката на Роџер, која е докторка во Лондон.


[There are no radio stations in the database]