Sвездите на Барса и Реал во спот на новата фудбалска химна од Енрике Иглесиас!

Written by on мај 31, 2020

Латино поп-ѕвездата Енрике Иглесијас и Ануел АА промовираа нова песна посветена на фудбалот.

Новиот сингл во кој пеат за комбинацијата на фудбалот и танцот румба, е насловен „Futbol y Rumba“ (Футбал и румба).

Во спотот се појавуваат три големи ѕвезди на шпанската фудбалска лига, лути ривали од Реал Мадрид и Барселона.

Станува збор за Лионел Меси и Луис Суарес од Барселона, како и Серхио Рамос од Реал Мадрид, кои во видео записот ги покажуваат своите вештини со топка за време на каратинот во домашни услови.


[There are no radio stations in the database]