Uncategorized

Бендот „Фанк Шуи“ промовираше нова песна. „Ветер“ е насловот на новиот сингл, на кој самите членови на бендот се автори на музиката и текстот, а аранжманот е на Бен Милчев. На фб за песната напишаа: Со надеж дека е свеж, Со надеж дека ќе го оддува загадувањето, Љубов, Чувајте се Шуи. Скопје виа Сарајево Летово […]

По 15-годишна пауза, легендарниот музички тандем  Sexon и Куртовиќ, повторно ги здружија силите! Двајцата Сарајлии, секогаш како со музичка магија создаваат хитови, а овој пат магијата лежи во песната „Корона хит позитиван“. Новата песна на легендарниот бенд има сè заради што ги сака публиката – добар ритам, заразен и со хумор проткаен рефрен, и самоироничен […]

  Протестната песна „Бела чао“, која стана своевидна химна на поддршка во глобалната борба ПРОТИВ коронавирусот има и своја еко-варијанта ПРО планетата. Сè повеќе истражувања потврдуваат дека тоа е практично иста битка и дека појавата на новите непознати вируси се одговор на планетата, која човештвото секојдневно ја загрозува со својот непромислен и неумерен развој и […]

Македонските поп пејачки – Александра Јанева и Наташа Малинкова ги здружија силите и нивните моќни вокали, а од тоа произлезе вистинска музичка еуфорија. Имено, така е насловен заедничкиот дует на двете пејачки-„Еуфорија“. Текстот на новиот летен хит е на Столе Аврамов и на Александра Јанева, за аранжманот и продукцијата се погрижија повторно Аврамов и Зоран […]


[There are no radio stations in the database]