„Љуби, љуби“ е новиот сингл на Владо Јаневски!

Written by on ноември 27, 2020

Популарниот пејач Владо Јаневски или како што публиката милува да го каже – чаирскиот романтичар, денес 27 ноември, на денот кога го слави својот роденден, го објави и новиот сингл „Љуби, љуби“.

Новио хит кој излезе под капата на „Кроација рекордс“, е во брз денс ритам, автор на музиката и текстот е самиот Јаневски, а за аранжманот беше задолжен Борис Џурџевиќ од групата Колонија.


[There are no radio stations in the database]