Четкар со нов албум во родниот Охрид

Written by on јули 15, 2019

Викендив во Охрид, поточно во саботата, се случи промоција на новиот албум на нашиот музичар со светска слава, Владимир Четкар, а воедно музичарот го промовираше и видеото за насловната нумера “Going home”.

Четкар е комплетен автор на песната која е снимана во студио во Њу Јорк.

На музиката работеа повеќе американски уметници на виола, виолина, бас и сл.

За видеото, Четкар и овој пат ги здружи силите со режисерот Борче Димоски, чиј потпис стои и на претходните три екранизации од ова издание.


[There are no radio stations in the database]