„Унапријед готово“- Северина и Петар Грашо

Written by on јуни 1, 2018

Во пресрет на долго очекуваниот нов албум,Северина денес го промовираше новиот сингл „Унапријед готово“, кој на изненадување на нејзините фанови го сними заедно со Петар Грашо.

Музиката на оваа прекрасна балада е на Горан Ратковќ,текстот го напиша Марина Туцаковиќ,а екранизацијата на спотот ја потпиша Дарко Дриновац.

Инаку,13-тиот по ред албум,кој треба да излезе кон крајот на јуни месец,според зборовите на соработниците на Северина,е најдобар во нејзината кариера и е достоен наследник на албумот „Добродошао у клуб“.


[There are no radio stations in the database]