Увертира за концерт: Жељко Јоксимовиќ го објави спотот за новата песна „Понело ме“

Written by on јуни 8, 2018

Еден од најпопуларните музичари на овие простори Жељко Јоксимовиќ,го објави спотот за новиот летен хит „Понело ме“.

Во пресрет на јубилејниот 1000-ти концерт кој ќе се одржи на 16. јуни, од 20:30ч, на стадионот „Ташмајдан“,Жељко се одлучи да ја израдува својата публика со нова песна и спот,кој го снимаше пред некој ден на еден од сплавовите на Сава.

Музиката и продукцијата на овој сингл се на самиот Жељко,а текстот е на Александра Милутиновиќ.


[There are no radio stations in the database]