„Ти то не разумеш“- нова песна и спот на Неле Карајлиќ

Written by on мај 15, 2019

Легендарниот Неле Карајлиќ објави нова песна и спот за истата -„Ти то не разумеш“, како и реизданието на албумот на „Забрањено пушење“ од 1997 година „Ја нисам одавле“, а воедно го најави и концертот за 25 мај на Ташмајдан.

Неле, новата песна, која всушност претставува уште еден негов музички експеримент, ја сними со младиот двоец Јанг Палк и Маре Ѓанс, а спотот го режираше Вук Протиќ.

Инаку, новит сингл говори за конфликтот, неразбирањето и музичката борба на генерациите – Неле, од една срана, како стар рокер и тие двајца, од друга страна, како нови фолк sвезди.


[There are no radio stations in the database]