Слаткар со нов хит!

Written by on октомври 16, 2019

„Одисеа“ се вика најновото музичко остварување, новиот хит на Марко Маринковиќ – Слаткар.

Текстот и музиката се на Слаткаристика, аранжманот на Иван Јованов Ивајо, а видео записот, и овојпат ги оживува зборовите.

Песната беше објавена синоќа на официјалниот Јутјуб канал и веднаш ги преплави социјалните мрежи.


[There are no radio stations in the database]