Севе го објави новиот албум и спот за насловната нумера

Written by on февруари 1, 2019

Северина денес го објави долго очекуваниот спот за „Хало“,насловната нумера од истоимениот нов албум.

„За џабе се кога срцето е недостапно“,порачува Северина во новата песна за која музиката и текстот ги напишале Јала Брат иБуба Корели, со кои Северина успешно соработува веќе некое време.

Режисер на спотот е Петар Пашиќ.

Инаку, на новиот албум се наоѓаат 17 песни, од кои 7 веќе објавени и 10 потполно нови.


[There are no radio stations in the database]