Сања Лефкова со нова песна од Масевски!

Written by on септември 2, 2020

Mакедонската поп пејачка Сања Лефкова, ги изненади своите фанови со нова песна, која ја испеа на англиски јазик.

„Don’t You Get It“, е насловот на новиот сингл, интересно музичко парче, со кое како што објави на својот фб, и се исполнил сонот.

Автор на музиката, текстот и аранжманот е Александар Масевски.


[There are no radio stations in the database]