“Роман за нас”на Баже Маротов во спомен на хрватската легенда Оливер Драгојевиќ!

Written by on јули 30, 2020

Среда, 29-ти јули, на денот кога во Хрватска, а и пошироко се одбележуваат две години од смртта на легендарниот Оливер Драгојевиќ, македонската публика за прв пат имаше исклучителна можност на Радио Бубамара, да ја слушне премиерната изведба на  најновата песна “Роман за нас” на Баже Маротов.

Со оваа песна, македонскиот кантавтор му оддава почит на хрватскиот музичар кој остави неизбришлива трага на музичката сцена на просторите на бивша Југославија.

 

 


[There are no radio stations in the database]