По Сплит, Севе со спектакл и во Белград

Written by on ноември 25, 2019

Пред преполната белградска „ Штарк Арена“, викендов, Северина одржа концерт за памeтење.

Презгодната пејачка два часа пееше, танцуваше, и плачеше  на своите хитови.

Секоја песна имаше своја кореографија и сценска анимација.

Емотивно шоу, спектакл на бина и публика на нозе.

The Magic Tour @ Štark Arena, Beograd

Hvala Beograd, ne da je ovo bila dobra noć, nego je bila noć za pamćenje za cili život. Noć za pjesmu, ples, veselje, tugu i sjećanje 🙏🏻#themagictour #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #beograd #zahvalnazasve #severina

Posted by Severina on Недела, 24 ноември 2019

А по Белград, турнејата Севе ја продолжува во Загреб на 7 декември и на 21 декември во Љубљана.


[There are no radio stations in the database]