САРС повторно на сцената со нов сингл

Written by on јули 10, 2018

Групата „Сарс“ го објави спотот за песната „Тешко је“, кој е нивен трет сингл во последно време. Бендот за издавачката куќа „Маском“, претходно ги издаде сингловите „Живим на балкану“ на почетокот од годината и “Љубав умире“ на 14 февруари. Ова е прва песна по пауза од речиси пет месеци.

Синглот е снимен во живо, а во таа пригода се направени и кадри кои се искористени во видеото, и како што велат членовите на бендот, така на вистински начин ќе се пренесе и енергијата која тие ја почувствувале додека ја создавале песната.


[There are no radio stations in the database]