„Полна со магија“ е новиот сингл на Водолија!

Written by on септември 2, 2020

Македонскиот поп-рок бенд „Водолија“ предводен од гитаристот и автор Ристо Апостолов има нова песна.

Нејзиниот наслов е „Полна со магија“, а комплетен автор на музиката, аранжманот и текстот е токму Ристо Апостолов.

Засега на Јутјуб каналот е пуштен само аудиозаписот, но наскоро можеме да очекуваме и видеоспот.


[There are no radio stations in the database]