Победата на Хрватска со коментар на легендарниот Драго Ќосиќ

Written by on јули 2, 2018

Хрватска и Данска одиграа натпревар со луда завршница по која се радуваа Хрватите. Мечот беше полн со емоции , а во огромна доза ги имаше и во коментарот на доајенот на хрватското и југословенско коментаторство, Драго Ќосиќ.
Натпреварот отиде во пенали, а тие беа исто така драматични како и завршетокот на продолженијата,а слушнете и како легендарниот хрватски коментатор, Драго Ќосиќ со ретко видени емоции го пренесе финишот од осминафиналето на Светското првенство меѓу Хрватска и Данска.


[There are no radio stations in the database]