Од Надалина до Ангелина на Александар и Дац!

Written by on декември 20, 2019

По неколкуте успешни заеднички песни, двајцата пријатели со слични музички вкусови, македонската музичка сцена ја збогатија со уште еден хит.

Секако, станува збор за Александар Митевски и Дац, кои вчера најавија дека имаат музички новогодишен подарок за своите фанови, а тоа е приказната за Ангелина од нивното маало.

Новиот сингл, кој веќе го слушате како Хит на Радио Бубамара, Митевски и Дац го промовираа денес, а притоа на нивниот ФБ профил напишаа:

Cпецијално за празниците и за добро расположение, уживајте со новиот хит!


[There are no radio stations in the database]