Нокаут и Игор Џамбазов повторно заедно

Written by on мај 17, 2018

Најновата песна на групата НОКАУТ- „Што бараш ти во моја песна“ е најава за новиот албум кој треба да излезе во пресрет на големиот славенички настан- 20 години од првиот концерт на групата НОКАУТ, кој ќе се одржи на 27 октомври во СРЦ Кале.

Музиката е на Никола Перевски, аранжманот е на Дарко Димитров, текстот на Игор Џамбазов, а снимена е во студио Димитрови.


[There are no radio stations in the database]