Нов летен хит на Франка Бателиќ!

Written by on јули 8, 2020

Хрватската пејачка Франка Бателиќ, која ја претставуваше својата земја на изборот за песна на Евровизија 2018 година, објави нов сингл со наслов “Prvi osjećaj”,

каде повторно соработуваше со веќе докажаниот тим автори,  а тоа се Бранимир Михаљевиќ и Нено Нинчевиќ.

По песната „Sve dok sanjaš“, која стана хит на годината и ја освои музичката награда Цесарица, а со тоа ја одбележа и 2019 година, Франка Бателиќ се надева дека ќе го повтори истиот успех и со новиот сингл, а во меѓувреме најави дека новиот студиски албум би требало да излезе кон крајот на годината.


[There are no radio stations in the database]