Новата песна на Тони Цетински – хит на Радио Бубамара

Written by on јануари 24, 2019

Хрватскиот пејач Тони Цетински денеска го промовираше новиот сингл „Чекам те“.

Неодамна Тони доби награда за најдобар пејач која го носи името на Оливер Драгојевиќ, и нагласи дека токму новиот сингл го посветил на легендарниот Оливер.

Песната од денеска е хит на Радио Бубамара и можете да ја слушате на 105,2 ФМ.


[There are no radio stations in the database]