Игор Џамбазов напиша песна за Антониа Гиговска

Written by on февруари 10, 2020

Младата музичка ѕвезда Антониа Гиговска ја промовираше новата песна ,,Крива сум” за која што стиховите ги напиша Игор Џамбазов.

Нумерата веќе е објавена на интернет каналот Јутјуб и за само неколку часа доби голем број на споделувања и комплименти.

Музиката за истата е на Дарко Димитров, на виолина гостува Роберт Билбилов, а на гитара Иле Спасев. Видео спотот пак е во режија на Даниел Јовески.

Во изминативе неколку години Антониа полека, но сигурно го освојува регионот со својот глас. Лани беше придружен вокал на Тамара Тодевска на Евровизија, а во Србија на музичкиот натпревар ,,Пинкови ѕвездички” жирито и предвиде блескава кариера. Пред две години победи на ,,Макфест”, а во Романија на фестивалот ,,Златен елен” го освои второто место.


[There are no radio stations in the database]