„Знам“ – нов сингл на Горан Папаз и Даз Флоу

Written by on мај 20, 2019

“Првиот сингл “Разбуди се”, на Горан Папаз и Даз Флоу беше вистинско освежување на македонската музичка сцена во 2011та, кој тогаш се искачи на врвот на македонските топ листи.

После точно 8 години, Папаз и Даз создаваат нова песна која носи наслов “Знам”.

Песната е работена во студиото на Танче Гроздановски, автор на музиката е Папаз, за аранжманот и продукцијата се погрижи Танче Гроздановски, а текстот е напишан од Даз Флоу.

Инаку,ова лето се очекуваат многу новитети од Папаз и Танче кои неодамна го најавија албумот “Елегија”.


[There are no radio stations in the database]