Дарио Панковски сними повторно песна за дискографската куќа “Кроација-рекордс”

Written by on декември 3, 2018

Дарио, по големиот успех со хрватската верзија на песната “Што е мое ќе си дојде”, која произлезе како резултат од успешната соработка со една од најпознатите мотивациски говорници на Балканот, Ана Бучевиќ , Дарио сними уште една своја македонска песна на хрватска јазик.

Станува збор за песната “Жена за милијун година” која, како што претпоставувате од самиот наслов, е хрватска верзија на хитот „Жена за сто години“.

Автор на музиката и текстот е самиот Дарио, а аранжманот го направи неговиот долгогодишен соработник Кристијан Габроски, додека видеото е дело на продукцијата „Фабрика“.

Во видеоспотот  со Дарио се појавува и нашата поранешна Мис, Вера Мештеровиќ .

 


[There are no radio stations in the database]