Дани со нов сингл!

Written by on септември 10, 2019

Денес, 10 септември, македонската музичка сцена се збогати со уште еден сингл.

Имено, поп-рок пејачката Дани Димитровска ја објави новата песна, за која вели дека и е љубов одамна.

Синглот е со наслов „Четири Ѕида“, за кој текстот и музиката го напиша Весна Малинова Бабамов, а аранжманот е на Киро Бабамов.

За песната е снимен и спот, за кој беше задолжен Ѓорѓи Вацев.


[There are no radio stations in the database]