Горан Папаз со сингл посветен на својот син

Written by on јуни 12, 2018

Најновиот сингл на познатиот саксофонист Горан Папаз „Damian“е посветен на неговиот син.

Аранжманот и продукцијата се изработени од страна на македонскиот продуцент, Проф. Гоце Симоноски, а музиката е дело на Папаз.

Музичарите за прв пат соработуваа пред 7 години кога го објавија синглот “Разбуди се”,

а ова е најава за новиот проект на Папаз кој треба да биде завршен наредната година.

За оваа песна се планира и видео запис кој треба да биде изработен во текот на ова лето”.


[There are no radio stations in the database]