„Ван Гог“ со спот за песната „Емотивно миниран“

Written by on декември 16, 2019

Српската рок група „Ван Гог“, по успешната промоција на новиот албум и истоимената книга под назив „Море без обала“, и по исто така мошне успешната летна и есенска турнеја, оваа 2019 година, ја заокружуваат со издавање на  четврти по ред спот за песна од актуелниот албум.

Станува збор за нумерата „Емотивно миниран“,која веќе со месеци се наоѓа на самиот врв на музичките топ листи.

Новото видео е како еден музички времеплов, а интересно е тоа што спотот е направен во стилот на каубојските филмови од Дивиот Запад.


[There are no radio stations in the database]