Ван Гог со нов сингл „Више те не волим ко пре“

Written by on јануари 31, 2019

Групата Ван Гог, по два месеци од премиерното емитување на синглот „За сузе нема времена“, која за кратко време стана хит, со гордост го претстави вториот сингл „Више те не волим ко пре“.

Новата песна е всушност дел од десетиот студиски албум на Ван Гог, насловен „Море без обала“, кој ќе се појави на пазарот под етикетата на Ван Гог Продукцијата на 13.02.2019.година.

Инаку, за првата половина од февруари месец најавена е премиерата на спотот и за третиот сингл од новиот албум „Можда баш сад“.

 


[There are no radio stations in the database]