Брајан Адамс утре во Скопје!

Written by on ноември 12, 2019

По концертите на Лени Кравиц, Стинг и Ерос Рамацоти, во Скопје доаѓа и еден од најголемите mainstream артисти на светот, човекот што испеа безброј хитови што и денес со задоволство се слушаат, Брајан Адамс.

На денот на ослободувањето на Скопје, 13 Ноември, скопјани во A1-арената „Борис Трајковски“ во живо ќе можат да ги слушнат: „Summer of 69“, „Heaven“, „Please forgive me“, „Everything I do (I do for you)“, „Have you ever really loved a woman“ и многу други хитови.

Брајан Адамс ќе нe почести со свој концерт во рамките на големата светска турнеја „Shine a light“, насловена по истоимениот нов албум, со што настапува во најголемите концертни сали низ светот.


[There are no radio stations in the database]