0 0

„Срце се не предаје“ за убав крај на 2020-та од Маријан Бан и Тонка!

На хрватската музичка сцена се појави совршена музичка комбинација-интересен дует, а тоа се Маријан Бан и Тонка и песна од Срѓан Секуловиќ Сканси, кој со години ја чувал, како што вели, во фиока, а сега конечно е пред нас и можеме да уживаме во прекрасната изведба. Воодушевен од „Срце се не предаје“, Маријан Бан вели: „Кога […]

0 0

Кики Рахимовски со нова божиќна песна!

Во пресрет на големиот христијански празник Божиќ, Кристијан Рахимовски реши да им подари на своите фанови топла, празнична песна „Kuća puna osmijeha“. (Божиќна). Новиот сингл изобилува со позитивна енергија, стиховите ви ја допираат душата, а видеозаписот зад кој стои студиото Music Stop Visual, ја отсликува празничната семејна атмосфера. Автор на музиката е  Дејан Николиќ и […]

0 1

БАРАМ ЗБОРОВИ, АМА НЕ ОДИ, ПРЕРАНО ЗАМИНА: Познатите со емотивни зборови се простуваат од Миша Алексиќ!😢

R.I.P. Гитаристот од рок групата „Рибља Чорба“, Миросалав Миша Алексиќ, почина на 67-годишна возраст.😢 Легендарниот басист ја изгуби битката со корона вирусот😔 Пријателите и колегите скршени поради неговото прерано заминување, се огласија на социјалните мрежи со емотивни зборови. БРАТ ШОМИ, НЕКА ТИ Е ЛЕСНА ЗЕМЈАТА: Бора и сите членови на Рибјља Чорба очајни поради прераното […]
 • Chart track

  1

  Огледало

  Влатко Стефановски

 • Chart track

  2

  Љуби, љуби

  Владо јаневски

 • Chart track

  3

  Огледало

  Давид Темелков

 • Chart track

  4

  Оваа љубов

  Наде Талевска Спасовска

 • Chart track

  5

  Розеви неба

  Мартина Блажеска

Цела топ листа


 • Chart track

  1

  Mi

  Dino Merlin

 • Chart track

  2

  Robotska demokratija

  Robby Megabyte feat. Dubioza Kolektiv

 • Chart track

  3

  Ogledalo

  Vlatko Stefanovski

 • Chart track

  4

  Dijeta

  Dubioza kolektiv feat. Orhan Maslo Oha

 • Chart track

  5

  Kisna nedelja

  Hladno pivo

Цела топ листа 


[There are no radio stations in the database]