0 0

Горан Бреговиќ – незаборавен концерт

Синоќа во салата Борис Трајковски генијалниот музичар Горан Бреговиќ одржа прекрасен, незаборавен, роденденски концерт. Поранешниот лидер на легендарниот бенд „Бјело дугме” настапи со Македонската филхармонија и со неговиот „Оркестар за свадби и погреби”. На концертот беше промовиран албумот „Три писма из Сарајева”. Публиката два часа уживаше со три фантастични солисти, два оркестра и симфониска атмосфера. Бреговиќ […]

0 0

Репрезентацијата ја победи Летонија на стартот на квалификациите

Националниот тим на Македонија успешно ги започна квалификациите за ЕП 2020, откако вечерва на националната арена „Филип Втори“ остваривме победа со резултат 3:1 над Летонија. Алиоски и два пати Елмас беа стрелци на головите за Македонија, а капитенот Горан Пандев го одигра 100-иот натпревар во дресот на националниот тим. Македонија одлично го почна натпреварот и […]

0 0

Пандев го одигра 100. натпревар во репрезентацијата

Пред натпреварот со Летонија, Горан Пандев доби подароци и признанија за големото достигнување во А-тимот од страна на ФФМ и УЕФА. Влезот во “ексклузивниот” клуб 100 му го честитаа претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини, генералниот секретар Филип Поповски и високиот претставник на УЕФА, Тјери Фавре. Горан Пандев е вториот македонски фудбалер кој успеал да дојде […]
 • Chart track

  1

  Учи ме, мајко, карај ме

  Влатко Стефановски

 • Chart track

  2

  Proud

  Тамара Тодевска

 • Chart track

  3

  Мајко

  Лозано

 • Chart track

  4

  Откако си негова

  Владо Јаневски

 • Chart track

  5

  Хеј хо

  Ласт Експедишн

Цела топ листа


 • Chart track

  1

  Воли ме

  Петар Грашо

 • Chart track

  2

  Можда баш сад

  Ван Гог

 • Chart track

  3

  Proud

  Тамара Тодевска

 • Chart track

  4

  Граде мој

  Црвена јабука

 • Chart track

  5

  Рекао си

  Нина Бадриќ

Цела топ листа[There are no radio stations in the database]